Haber

Mustafa Kemal Paşa’daki Gülen Kafe kapılarını açmaya hazırlanıyor

Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın girişimleriyle hayata geçirilen ve 2023 vizyon projeleri arasında yer alan Gülümseyen Kafe projesi açılışı için gün sayıyor. İlçede yaşayan otizmli bireylerin yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflediklerini belirten Önder Kanar, “Otizm Kafe yani Gülen Kafe projemiz ile otizmli bireylerimize kendilerini geliştirme fırsatı sunacağız.”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen BEBKA 2023 Toplumsal Gelişimi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında hibe almaya hak kazanan Mustafakemalpaşa Belediyesi, projesiyle Otizm Kafe’nin temelini attı. “Mustafakemalpaşa’da Sosyalleşip Gelişiyoruz, Sorunları Birlikte Aşıyoruz” isimli projeyi hayata geçirdi. .

İlçenin en uğrak mekanlarından Çağlayan Park’ta yer alan Gülümseyen Cafe, 100 m2 alanda kapılarını açmaya hazırlanıyor. Otizmli bireylerin hem çalışabileceği hem sosyalleşebileceği hem de sessiz bir ortamda keyifli vakit geçirebileceği Gülümseyen Cafe, Mustafakemalpaşa’nın kalbinde bir buluşma noktası olmaya hazırlanıyor. Belediye Başkanı Mehmet Kanar liderliğindeki bu vizyoner proje, ilçede yaşayan otizmli bireylerin yaşam kalitesinin artırılmasını amaçlıyor.

Gülümseyen Cafe’nin bir kafeden öte otizmli bireylerin de kendilerini geliştirebilecekleri bir yer olduğunu ifade eden Dr. Önder Kanar, “Otizmli bireylerin hayatlarına dokunmayı ve onlara daha fazla olanak sunmayı hedeflediğimiz Gülümseyen Cafe, sadece kafe değil, aynı zamanda buluşma noktası olacak. Burası sadece kahve içmek için değil, bir platform olacak. ama aynı zamanda birbirleriyle etkileşim içinde olmak, farklılıkları kutlamak ve birlikte güzel anılar biriktirmek için, “İlçemize şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

vartohaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu