Haber

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Chris Stewart, Eşinin Sağlık Sorunları Nedeniyle İstifa Edeceğini Açıkladı

YENİ ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçi Milletvekili Chris Stewart, eşinin sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa etmeyi planladığını açıkladı.

Temsilciler Meclisi Utah Milletvekili Stewart yaptığı yazılı açıklamada, eşinin sağlık durumu nedeniyle “düzenli bir geçiş dönemi sağlandıktan sonra” Kongre’den ayrılmayı planladığını söyledi.

“Kongrede Utah’ın iyi insanlarına hizmet etmek hayatımın en büyük onurlarından biri oldu.” Stewart, bu süreçte Amerikan halkına bazı sıkıntılı zamanlarda rehberlik etmede önemli bir rol oynamaktan gurur duyduğunu kaydetti.

Meclis Başkanı Kevin McCarthy Fox News’e, Stewart’ın Salı günü kararını kendisine söylediğini söyledi.

Stewart’ın ailesi için fedakarlıklar yaptığını belirten McCarthy, bu kararın Vekil için kolay olmadığını söyledi. McCarthy ayrıca Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Stewart ve eşine sağlık ve mutluluklar diledi.

Yaptığı açıklamada ne zaman ayrılacağını belirtmeyen Stewart’ın eşinin sağlık durumuna ilişkin detaylar basınla paylaşılmadı.

Utah makalelerine göre, Stewart istifasını resmileştirdiğinde Utah Valisi boş koltuğu için özel bir seçim planlamalı. Ağırlıklı olarak Cumhuriyetçi seçim bölgesinde Stewart’ın yerini başka bir Cumhuriyetçi adayın alması bekleniyor.

haberceylanpinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu