Haber

İsrail, ABD’nin talebi üzerine Gazze Şeridi’ne yönelik kara operasyonunu erteledi

İsrail’in, ABD’nin talebi üzerine Gazze Şeridi’ne başlatmayı planladığı kara operasyonunu, ABD’nin bölgeye hava savunma sistemleri kurmasına kadar ertelediği iddia edildi.

İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar 19’uncu gününde de devam ederken, İsrail’in ABD’nin talebi üzerine Gazze Şeridi’ne yönelik kara operasyonunu ertelediği iddia edildi. Wall Street Journal’ın ABD’li ve İsrailli yetkililere dayandırdığı haberinde, İsrail’in ABD’nin talebi üzerine Gazze Şeridi’ne başlatmayı planladığı kara operasyonunu ertelediği, İsrail’in operasyonu ertelemesinin ise yakın zamanda olduğu belirtildi. Gazze Şeridi’ndeki sivillere yönelik insani yardım çalışmalarına ek olarak. Rehinelerin serbest bırakılması için diplomatik girişimleri dikkate aldığı belirtildi.

Haberde, ABD askerlerine yönelik tehditlerin büyük endişe kaynağı olduğu belirtilirken, İsrail’in Gazze Şeridi’ne başlatacağı kara operasyonunun ABD askerlerinin hedef alınmasına neden olacağına inanıldığı belirtildi.

Haberde, ABD’nin bölgeye yaklaşık 11 hava savunma sistemi konuşlandırmak için çalıştığı ve bu nedenle kara harekâtının ertelenmesi talebinde bulunulduğu belirtildi. Bu hava savunma sistemlerinin Irak, Kuveyt, Ürdün, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) konuşlandırılması bekleniyor. – NEW YORK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu