Ekonomi

Kapsamlı kripto düzenlemesi çağrıları arttıkça USDT rekor piyasa değerine ulaştı

Baskın stablecoin dolara sabitlendi Bağ (USDT), rakipleri USDC ve DAI’yi geride bırakarak 85,9 milyar dolarlık tarihi bir piyasa değerine ulaştı. Bu dönüm noktası, ABD kripto düzenlemesine ilişkin yoğunlaşan tartışmaların ortasında geliyor. Haber bugün DC Fintech Haftası sırasında Federal Reserve Başkan Yardımcısı Michael Barr tarafından vurgulandı.

Barr, ABD doları tarafından desteklenen özel paranın düzenlenmemiş çoğalması konusundaki endişelerini dile getirerek, stablecoin’lerin kapsamlı gözetimine acil ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi. Bu yüksek riskli yatırımların oluşturduğu potansiyel finansal istikrar riskleri nedeniyle Federal Rezerv’in bu tür düzenleyici çalışmalarda çıkarı bulunduğunu vurguladı.

Ayrıca Barr, stablecoin’lerin Federal Rezerv’in ihraç süreçlerine olan güvenini istismar ettiğini ve bunun da sıkı düzenleme gerektirdiğini belirtti. Barr’ın duruşu, Wyoming Senatörü Cynthia Lummis’in kripto düzenlemelerinin hızlı bir şekilde uygulanması yönündeki son çağrılarıyla uyumlu.

Salı günü Barr, DC Fintech Haftası’nda USDT gibi stabil kripto paraların sıkı bir şekilde düzenlenmesi ihtiyacını vurguladı ve “Federal Rezerv’in inancını ödünç alan” ve bu tür yatırımları denetleyen açık bir düzenleyici çerçevenin bulunmaması nedeniyle finansal istikrar riskleri oluşturan kuruluşlar hakkındaki endişelerini dile getirdi. Yorumları, SEC’in çok ileri gittiğine dair artan tartışmaların ardından Senatör Lummis’in gelecek yılın başlarında kripto düzenlemeleri çağrısıyla uyumluydu.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu