Haber

Kütahya Valisi Musa Işın Gediz’i Ziyaret Etti

Kütahya Valisi Musa Işın, ilçeleri tanımak, yapılan çalışmaları ve sorunları yerinde incelemek amacıyla başlattığı ilçe ziyaretleri kapsamında Gediz’e geldi.

Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Işın, Kaymakam Hakan Alkan’dan ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Musa Işın, Kaymakamlık ziyaretinin ardından Gediz Belediyesini ziyaret etti.

Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Kütahya İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı, Jandarma Albay Murat Kırbaç, Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, İl Genel Meclis Başkanı Muharrem Özçura, Gediz Belediye Vekili Şule Bilgili, İl Genel Kurul Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, Musa Işın’a Gediz’de devam eden ve tamamlanan projeler hakkında bilgi vererek nazik ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Vali Işın, Belediye ziyaretinde hayvan barınağı ve hayvan haklarının gündemlerinde olduğunu belirterek, “Bu konu çok hassas. Tüm kurumlarımızdan da aynı hassasiyeti bekliyoruz.”

Vali Musa Işın, Gediz ziyareti sırasında Gediz Kapalı Pazar alanında kurulan Tarım ve Hayvancılık Makine Teknolojileri ve Yem Fuarı’nda kurulan stantları gezerek, fuara katılan kurum, kuruluş ve esnaflara hayırlı kazançlar diledi. Küçükbaş hayvan yarışmasında dereceye giren vatandaşlara plaket takdim etti.

Kütahya Valisi Musa Işın ve beraberindeki heyet, Gediz’in yatırım merkezlerinden biri olan Türkiye’de hem kayak hem de termal sıcak su açısından zengin olan Muratdağı Termal Turizm Merkezi’ni ziyaret etti. Murat Dede Türbesi ziyaretinde okunan duaların ardından Hacıdana hamamı ve bungalov evlerde incelemelerde bulunan Vali Musa Işın, tamamlanan ve üretimi devam eden projeler hakkında bilgi aldı. – KÜTAHYA

haber-celtikci.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu