Haber

Netanyahu’yu şok eden hamle! Hiç beklemediği bir yerden vuruldu.

İsrail’in Kanal 13 televizyonunun haberine göre, Gazze savaşıyla birlikte Başbakan Netanyahu’nun geleceği Likud Partisi’ne bağlı bakanlar ve milletvekilleri arasında tartışılmaya başlandı.

TARTIŞILMAYA BAŞLANDI

Likud üyesi bakanlar ve milletvekillerinin, Netanyahu’nun güven oyu ile başbakanlıktan alınması ve yeni bir cumhurbaşkanıyla yola devam edilmesi konusunu görüştüğü bildirildi. Bu konunun muhalefet liderleri tarafından istişare edilmeye başlanmasının da durumun ciddiyetini gösterdiğine dikkat çekildi.

Haberde ayrıca Likud milletvekillerinin neden böyle bir tavır aldığına da değinilerek, Netanyahu’nun bir sonraki seçimlerde partinin başında kalması ve mağlup olması durumunda söz konusu milletvekillerinin birçoğunun artık parti olamayacakları öngörüsüyle hareket ettiği belirtildi. siyasal sistemin önemli bir parçasıdır.

Haberde, bir grup milletvekilinin Gazze’deki savaşın bitiminden sonra güven oyu alma ihtimalini araştırdığı belirtildi.

Haberde, böyle bir durumda hükümetin başına seçimlerde aday olmayacak Likud’dan önemli bir ismin getirilmesinin beklendiği belirtilirken, bu durum Netanyahu’nun “karmaşık bir siyasi adım” olarak nitelendirildiği belirtildi. Bu girişimi engellemek için yeterli zamana sahip olacak.

PARTİSİ GÜCÜNÜ KAYBETTİ

İsrail’de son kamuoyu yoklamaları Netanyahu ve Likud Partisi’nin güç kaybettiğini, Ulusal Birlik Partisi ve lideri Benny Gantz’ın ise yükselişte olduğunu gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu