Haber

Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’ndan Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Tekbıyıkoğlu, mesajında, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85’inci yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

Tekbıyıkoğlu, Atatürk’ün siyasi ve askeri dehasıyla dönemin küresel güçlerine karşı birlik ve beraberlik içinde istiklal ve istiklal mücadelesini başardığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“19 Mayıs 1919’da yaktığı istiklal meşalesiyle, ezelden beri hür yaşayan milletimizin küllerinden yeniden doğmasını ve kendisine dayatılmak istenen esaret zincirlerinin kırılmasını sağlamış ve Türk devletini kurmuştur. En büyük eseri dediği Cumhuriyet’i bize emanet etti. Bugün vatanımız ve bayrağımız için her şeyi yapmak boynumuzun borcudur.” “Amacımız onun bıraktığı mirası her zamankinden daha fazla koruyarak geleceğe taşımak ve onun gösterdiği yolda var gücümüzle çalışmaktır. Bu duygu ve niyetlerle, derneğin kurucusu başkanımızı bir kez daha anıyorum. Türkiye Cumhuriyeti’ne, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarına saygı, rahmet ve minnetle.”

ciftlik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu